Tömegesen száradnak ki a fák Szolnokon, a szolnoki környezetvédők pedig fekete szalagokat tesznek azokra a fákra, amiket menthetetlennek ítélnek.
A civilek a Tiszaligetben, a Tiszaparton, a Hunyadi utcában, a Jubileum téren, a városközpontban, a Zagyvaparton és a Tallinn városrészen látták a kiszáradt vagy nagyon legyengült fákat, ezek kapták meg a fekete szalagokat, összesen legalább negyvenen.
Tudjuk, hogy a legnagyobb gondoskodás ellenére is száradnak ki a fák, de a nagyszámú fapusztulást látva már nem biztos, hogy elegendőek, ha továbbra is élhető városban képzeljük el a jövőnket
– írták .
(via 24.hu)