Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
GDP-arányosan ez 5,4 százalékos hiányt jelent.
Az előzetes adatok szerint 1068 milliárd forint, a GDP 5,4 százaléka volt a kormányzati szektor első negyedéves hiánya – jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal. Az egyenleg az előző év azonos időszakához képest 611 milliárd forinttal, GDP-arányosan 4 százalékponttal javult, de volt is honnan feljönni, mert a kormány tavaly első szándékból nem egy negyedévre, hanem az egész évre 3,9 százalékos GDP-arányos hiányt tervezett be, aztán végül az is 6,7 százalékos lett.
2024 első negyedévében a kormányzati szektor bevétele 7952 milliárd, kiadása 9020 milliárd forint volt. 2023 első negyedévéhez képest a bevételek 758 milliárd forinttal, 10,5 százalékkal növekedtek, a kiadások pedig 146 milliárd forinttal, 1,7 százalékkal nőttek.
A bevételeknél a termelési adók 160 milliárd forinttal, 5,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az áfabevétel emelkedése 89 milliárd forint, 5,6 százalék volt. A jövedelemadó-bevételek 206 milliárd forinttal, 17,1 százalékkal bővültek. A társadalombiztosítási hozzájárulások 246 milliárd forinttal, 14 százalékkal nőttek. Az egyéb bevételek 145 milliárd forinttal 12,2 százalékkal növekedtek.
A kiadásoknál a kifizetett munkavállalói jövedelem 266 milliárd forinttal, 15,5 százalékkal növekedett. A pénzbeni társadalmi juttatások 245 milliárd forinttal, 10,7 százalékkal lettek magasabbak. A folyó termelőfelhasználás 36 milliárd forinttal, 2,8 százalékkal csökkent, a kamatkiadások pedig 249 milliárd forinttal, 33,5 százalékkal nőttek. A bruttó állóeszköz-felhalmozás 29 milliárd forinttal, 6,8 százalékkal esett vissza. A kormányzati szektor egyéb kiadásai 549 milliárd forinttal, 22,7 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.
Igazi partihangulatot csináltak a kollégáival a mentőállomáson.