A végtelen lehetőségek iparága
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
2024 októberében a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken közel 1,5 millió vendég összesen 3,4 millió vendégéjszakát töltött el. Ez a vendégek számára vetítve 15, míg a vendégéjszakák esetében 8,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit – írja jelentésében a KSH.
A vendégéjszakák 71 százaléka kötődött a kereskedelmi szálláshelyekhez, ahol a forgalom 5,7 százalékkal meghaladta az előző évit. A magán- és egyéb szálláshelyeken 16 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak, mint egy évvel korábban.
A belföldi vendégek száma 8,2, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 4,2 százalékkal magasabb volt az előző év azonos havinál. A 738 ezer belföldi vendég 1,6 millió vendégéjszakát töltött el a turisztikai szálláshelyeken, ezen belül a kereskedelmi szálláshelyeken 540 ezer vendéget és közel 1,2 millió vendégéjszakát regisztráltak.
A belföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma legnagyobb mértékben a Szeged és térsége turisztikai térségben nőtt (+17 százalék),
és egyedül Gyula és térségében csökkent (–1,9 százalék). A Balatonnál 6,7, Budapesten 0,8 százalékkal nagyobb volt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött belföldivendég-éjszakák száma.
A külföldi vendégek száma 23, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 13 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A turisztikai szálláshelyekre érkezett 740 ezer külföldi vendég 1,8 millió vendégéjszakát töltött el, közülük 522 ezer vendéget és csaknem 1,3 millió vendégéjszakát a kereskedelmi szálláshelyeken regisztráltak. A magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött külföldivendég-éjszakák száma 24 százalékkal nőtt 2023 októberéhez mérten.
A külföldiek körében a vendégéjszakák száma legnagyobb mértékben Gyula és térségében emelkedett (20 százalékkal), a legnagyobb visszaesés pedig a Budapest környéke turisztikai térségben volt tapasztalható (11 százalékkal). A Balatonnál 16, Budapesten 15 százalékkal nőtt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött külföldivendég-éjszakák száma, az utóbbi növekedéshez a fővárosban rendezett jelentős sportesemények is hozzájárultak.
A turisztikai szálláshelyeken az összes bruttó árbevétel 91 milliárd forint volt, folyó áron 21 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Széchenyi Pihenő Kártyával folyó áron 14 százalékkal többet, 2,9 milliárd forintot költöttek a kártyatulajdonosok a turisztikai szálláshelyeken az előző év azonos hónapjához viszonyítva.
2024. január–októberben (az előző év azonos időszakához képest) a turisztikai szálláshelyeken 5,3 százalékkal több, összesen közel 38,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek 1,9, a külföldiek 9,0 százalékkal több (19,5 millió, illetve 18,9 millió) vendégéjszakát töltöttek el a turisztikai szálláshelyeken.
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Rövid távra is érdemes az időszakosan szabad forrásokat hozamot termelő formában tartani.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Az Oktatói Hálózat is tiltakozik.
A közgazdász-akadémikus szerint a fő hatalmi centrumokat világszerte fokozatosan eluralja az illiberalizmus.