Csehország bejelentette, hogy már nem függnek az orosz olajtól

Az év második felétől már nem vesznek orosz olajat.

  • HVG HVG
Csehország bejelentette, hogy már nem függnek az orosz olajtól

A cseh kormány kedden bejelentette, hogy már független az ország energiaellátása az orosz kőolajtól, be tudja szerezni a szükséges mennyiséget nyugatról – írja az ABC News.

Csehország korábban olajszükségletének mintegy felét, azaz 4 millió tonnát a Barátság vezetéken keresztül Oroszországból kapta.

Az elmúlt időszakban a csehek több mint 1,5 milliárd cseh koronát (61 millió dollár) költöttek arra, hogy az olasz TAL-csővezeték kapacitását megduplázzák, évi 8 millió tonnára. A csővezeték egy ága, amely IKL néven folytatódik Németországon keresztül, Csehországot szolgálja ki. Az importált olajmennyiség teljes mértékben fedezi az ország szükségleteit.

Zbyněk Stanjura pénzügyminiszter elmondta, hogy az Orlen Unipetrol finomító az év második felétől nem tervez többé orosz olajat importálni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.