Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Vannak olyan műanyag termékek, amelyekben a megengedett 150-szerese a ftaláttartalom.
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) akkreditált laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzi a lágyított műanyag termékek ftaláttartalmát. Az idei évben a vizsgálatok kiterjednek többek között a mobiltelefontokokra, a sportolást támogató mobiltokok, átlátszó, színes dizájntáskák, névtáblák ellenőrzésére is.
A ftalátok olyan vegyületek, amelyeket az ipar elsősorban lágyítószerként alkalmaz annak érdekében, hogy növeljék a műanyagok rugalmasságát és élettartamát. Mivel nem képeznek erős kémiai kötéseket, a különböző termékekből hosszú ideig képesek felszabadulni, és érintéssel, belégzéssel vagy ételek és italok elfogyasztásával is könnyen a szervezetbe kerülhetnek. Az NKFH laboratóriumi vizsgálatai megállapították:
Vannak olyan, hétköznapi tevékenységek (például sportolás, tisztálkodás) során használt eszközök, amelyek ftaláttartalma több mint 150-szerese a vonatkozó uniós rendeletben meghatározott 0,1 tömegszázalékos határértéknek.
Az NKFH elnöke, dr. Német-Weingartner Lilla ismét felhívja a lakosság figyelmét arra, hogy a ftalátok okozta veszélyeket minimalizálhatják a tudatos termékhasználattal a hatóságok körültekintő ellenőrzési tevékenységén felül: „a műanyag helyett részesítsék előnyben a fémet, üveget, vagy vásároljanak »PVC-mentes« vagy »ftalátmentes« termékeket”.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
A vizsgálatot nehezítette, hogy a Lamborghini csaknem teljesen elégett.