A fogyasztóvédelem zsírpusztító szérumban és éhségűző elixírben kereste a varázslatot
Csodaszerek nincsenek, az NKFH próbavásárlás után azonnal kivonatott a forgalomból három fogyasztó csodaszert, és lekapcsoltatta a forgalmazó webshopját.
Csodaszerek nincsenek, az NKFH próbavásárlás után azonnal kivonatott a forgalomból három fogyasztó csodaszert, és lekapcsoltatta a forgalmazó webshopját.
A TV2 a paksi atomerőmű logóját és egy cég fekete pénteki ajánlatát sugározta egyenesen a nézők tudatalattijába. Bár a hatósági gyakorlat az ilyesmit itthon nem bünteti, kormányhivatali vizsgálat indult.
Az öngyújtók eredendően veszélyes termékek, mivel lángot, illetve hőt keltenek, és gyúlékony tüzelőanyagot tartalmaznak. A nem megfelelően kialakított termékek veszélyt jelenthetnek nemcsak a gyermekekre, de a felnőtt felhasználókra is. Ilyenből sokat találtak nyári vizsgálatukon a fogyasztóvédelmi hatóság ellenőrei.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság közölte, érvényesek voltak a H&M-es visszaigazoló levelek, így az utólag törölt online megrendelésekkel a csalódott vásárlók bírósághoz vagy békéltető testülethez fordulhatnak, esetleg a kormányhivatalhoz.
Négy tisztítószernél rosszul tüntették fel az összetevőket – derült ki a fogyasztóvédelmi hatóság ellenőrzéséből.
Két napszemüvegnél találtak problémákat a fogyasztóvédelem emberei a tesztjükön.
A boltokban kapható gyermekjátékokat vizsgálták a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szakemberei: 83 különböző játékból 25 veszélyesnek bizonyult, ezeket kivonták a forgalomból – közölték kedden.
A Fogyasztóvédelmi Hatóság rákészült a bicikliszezonra: a vizsgált kerékpároknál balesetveszélyes láncokat, nem megfelelő fékeket, rossz minőségű nyergeket találtak.
A fogyasztóvédelmi hatóság által megvizsgált játékok több mint fele veszélyes (például gyúlékony, mérgező anyagot tartalmaz, anyagában egészségkárosító hatású, és súlyos kockázatot jelent), ezért is érdemes az alábbi listát alaposan átböngészni.
Példának nem annyira jó, ellenpéldának viszont már majdnem tökéletes a fogyasztóvédők által EU-s pénzből összerakott Nagy Nemzeti Mintawebáruház.
Két etetőszék és egy pelenkázó lap nem felelt meg a termékbiztonsági követelményeknek a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság vizsgálata során. A pelenkák vizsgálatából kiderült: van, amelyik kétszer annyi nedvességet képes felfogni, mint a forgalomban lévő többi pelenka.
"Akciós terméket nem cserélünk", "üzletünkben levásárolhatja", "reklamációt három napig fogadunk el", "csere csak, ha eredeti a csomagolás" - ezek a boltokban szereplő kiírások a fogyasztóvédelmi hatóság szerint félrevezető tájékoztatásnak minősülnek, ugyanis a jogszabály szerint minden termékre két év szavatosság jár, illetve kormányrendeletben meghatározott termékekre egy év a kötelező jótállás.
Mind a 20 féle arckrém megfelelt azon a fogyasztóvédelmi vizsgálaton, amelyen a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) az UV-szűrő összetevők mennyiségét és a szennyeződéstartalmat vizsgálta.
Felfújható vízi játékokat vizsgált a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, összesen 33 féle termék tiltott lágyítószer tartalmát elemezve megállapították, hogy egy felfújható kenu játékban a megengedett határérték közel 500-szorosa volt az úgynevezett DINP lágyítószerből.
Tragikus állapotokat talált az autószervizek és autósboltok ellenőrzése során a fogyasztóvédelmi hatóság. Átverés, lehúzás, garancia hiánya, nem kellő tájékoztatás, nem létező jótállás, árazás hasra ütve.
Sminkeléshez használt alapozókat vizsgált a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, és mind a 19 termék megfelelt az előírásoknak.
Úgy fest, újabb fegyvert vet a be a kormányzat a multik kiszekálásához. Miután a még vállalható jogszabályi eszközöket lassan kimaxolják, beindulni látszik a hatósági eszközök alkalmazása. Már az Auchan múlt havi versenyhivatali gigabírsága sem volt mindennapos, most azonban egyszerre öt láncot is felültettek a kínzópadra. A multihálózatok a jelek szerint továbbra is összekötözött kézzel és lábbal kénytelenek úszni.
Négy év alatt százmilliókat fizettek ki a nemzetközi áruházláncok bírságokra, míg itthoni versenytársaik ennek jóval kevesebb büntetést kaptak. A hivatalok szerint ennek csak cégjogi okai vannak – írja a hétfői Népszabadság. Azt nem tudni, melyik céghez hányszor szálltak ki a fogyasztóvédők, ráadásul csak a multik büntetéséről van pontos nyilvántartás, a magyar áruházláncokéról nincs.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) felkészült a vasárnapi korlátozás ellenőrzésére a kereskedelemben – közölte az NFH pénteken.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) tavaly közel 43 ezer ügyben járt el, ezek során mintegy 711 millió forint bírságot állapítottak meg, ez 230 millió forinttal alacsonyabb az előző évinél – közölte a Napi Gazdasággal Szente István főigazgató.