Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy ideje késhegyig menő versenyt folytatnak a legnagyobb technológiai vállalatok azokért a szakemberekért, akiktől a szuperintelligens MI létrehozását várják. Az agyelszívásban a Meta jár az élen.
A Metának sikerült leigazolnia az Apple-től néhány mesterséges intelligenciával foglalkozó kiemelkedő szakembert – írja a Bloomberg News. Mark Lee és Tom Gunter a Facebookot is üzemeltető vállalat Superintelligence Labs kutatócsoportjában fognak dolgozni.
A Meta egy ideje mindent megtesz azért, hogy elszipkázza versenytársaitól a legjobb fejlesztőket. Erre válaszul az OpenAI például kénytelen volt védekező lépéseket tenni, ami elsősorban azzal jár, hogy a cégek brutális versenyt vívnak a szakemberek bérezésében. A Meta nincs egyedül azzal, hogy több millió dolláros fizetési csomagokat ajánl azoknak, akiktől nagyon sokat remél.
A kérdés az: melyikük áll elő először az emberi intelligenciát meghaladó mesterséges intelligenciával?
Lee nemrég lépett ki az Apple-től és kezdett a Metánál dolgozni, Gunter hamarosan csatlakozhat hozzá új munkahelyükön – súgták meg a Bloomberg Newsnak az ügyhöz közel álló informátorok. Kilépésükkel követik Ruoming Pangot, aki korábban igazolt az Apple-től a Metához, ahol több millió dolláros kompenzációs csomagot ajánlottak neki. Lee és Gunter az Apple-nél Pang közeli munkatársai voltak. Utóbbi vezette az Apple Foundation Models fejlesztői csapatát, amely a legfejlettebb MI-funkciók létrehozásáért felelt – árulták el a Reutersnek az Apple ügyeit ismerő informátorok. A Meta szóvivője egyik információt sem erősítette meg, az Apple nem reagált a hírre.
Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója a napokban azt mondta, hogy cégének közösségimédia-platformjai dollármilliárdokat fognak költeni számos MI-adatközpont létrehozására. Az elmúlt hetekben személyesen irányította a legtehetségesebb fejlesztők megszerzésére irányuló erőfeszítéseket, amelyek célja, hogy a Superintelligence Lab létszámkeretét szuperokos emberekkel töltsék fel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.