Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A magánosítással korábban Jellinek Dániel, majd Tiborcz is szépen kaszált. Az egyetem kuratóriumában ott ülnek Orbán Ráhel és férje bizalmasai is.
Az Andrássy út 73–75. alatt lévő, közel 30 ezer négyzetméteres, patinás volt MÁV-székház először 2021-ben került ki az állam tulajdonából, amikor egy több ingatlant tartalmazó csomag részeként eladták Jellinek Dánielnek. Jellinek összesen 11,6 milliárd forintot fizetett az államnak, ebből az épület ára 5,6 milliárd forintot tett ki. Később a palotát, amely 2008-ig volt a MÁV székháza, továbbadták a Tiborcz-közeli Central European Ingatlanalapnak (CEI), vélhetően 6 milliárd forint körüli értéken – írja a Válasz Online.
Tavaly a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) és állami alapítványi fenntartója 9,3 milliárd forintért vásárolta meg az ingatlant – technikailag úgy, hogy megvették a palotát birtokló céget, majd átnevezték. A hivatalos egyetemi tájékoztató szerint a fejlesztési programot saját forrásból, az államtól korábban kapott ingatlanok értékesítéséből, illetve egyéb – alighanem szintén kormányzati – céltámogatásokból fedezték.
Ez azt is jelenti, hogy Tiborcz István ismét közpénzből szerzett milliárdos nyereséget, hiszen az ingatlan magánkézbe adása, majd visszaállamosítása közben legalább 3 milliárd forintos haszon keletkezett a köre számára. Kérdés, hogy mi szükség volt az ingatlan privatizálására, hiszen sem Jellinek, sem Tiborcz nem tett semmit az épület állagának megóvásáért.
A BGE fenntartói struktúrája is erősen kötődik a NER-hez: a kuratórium elnöke Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség volt vezetője, Orbán Ráhel egykori „szabadidős” tanácsadója, de a testületben jelen van Szécsényi Bálint, Tiborcz bizalmasa is. Az egyetem őrző-védő feladatait pedig Mészáros Lőrinc cége látja el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.