Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Varsó régóta fel akarja pörgetni a nagy kaliberű lőszergyártását, amihez a BAE Systems-et választotta partnernek.
A lengyel Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) and brit BAE Systems stratégiai együttműködést írt alá, melynek keretein belül hadiipari komplexumot építenek a kelet-közép-európai országban. Lengyelország már régóta partnert keres NATO-szabványos, 155 milliméteres tüzérségi lőszerek gyártásához, amire végül az angol hadiipari óriást választotta – számol be a UK Defence Journal.
A megállapodás technológiatranszferre és az ellátási láncok biztosítására is kiterjed az automatizált gyártósorokon túl. A lengyel fél szerint a szuverenitás volt a fő szempont a partner kiválasztása során, akivel határozatlan időre és termékre kötöttek szerződést.
Lengyelország évi 150 000 és 180 000 közötti nagy kaliberű gránát gyártására törekszik, amit a haderő megközelítőleg ezer önjáró tüzérségi lövegje tud használni. A PGZ szerint a létesítmény csökkenti a külföldi beszállítóktól való függőséget, és több száz magasan képzett munkahelyet teremt. A gyárat idén kezdik el építeni, és 2-3 éven belül készülhet el.
A Defense News korábban azt írta, hogy a BEA Systems mellett a potenciális partnerek közt szerepelt az amerikai General Dynamics, a német KNDS, vagy a Czechoslovak Group, és egy török vállalat is.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.