Kivesz a kormány 155 milliárdot a rezsivédelmi alapból 

Arra fordítják, amire szánták.

  • HVG

Átcsoportosít a kormány 154,8 milliárd forintot, amit kivesznek a rezsivédelmi alapból.

Az összeget arra költik, amire eredetileg is szánták: a „rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezésével összefüggő” kiadásokra. Az erről szóló, Orbán Viktor miniszterelnök szignózta kormányhatározat csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben.

A határozatból az is kiderül mire megy majd a pénz: a villamosenergia- és földgázszolgáltatók felé kell azonnal elutalnia az energiaügyi miniszternek. 

Hozzászólások