Elutasította a Környezetvédelmi Hatóság az NT Recycling Kft. környezetvédelmi engedélyre vonatkozó kérelmét, így a korábbi tervekkel ellentétben mégsem lesz Pilisjászfalun veszélyeshulladék-feldolgozó – közölte a Facebookon a település képviselő-testülete.
Mint írják: a kormányhivatal elfogadta azt az érvelésüket, hogy mivel az iparügyekért felelős miniszter nem jelölte ki rendeletben az akkumulátor-újrafeldolgozó üzem tervezett helyszínét, így nem teljesült az előfeltétel, ezért „bármely, az üzem létesítéséhez kapcsolódó hatósági eljárás megindítása vagy lefolytatása jogszabálysértő, miszerint a kijelölés hiányában az eljárás megindításának sincs törvényes alapja”.
https://www.facebook.com/pilisjaszfalu.onkormanyzata/posts/pfbid0EVfmpKaW6DagMwVHZcxtnvJAaAkmaKGGNAe9eKEZzSiqDN6iUsgHgoPy5bWNu9Qsl
A létesítmény ellen tiltakozás bontakozott ki a településen, miután néhány hete kiderült a terv. Legutóbb a hét elején tartottak egy rendkívüli testületi ülést az ügyben, ahol elszabadultak az indulatok, ez helyszíni riportunkból derült ki:
https://hvg.hu/itthon/20260225_rendorok-lemondas-kiszivargott-levelezes-akkuhulladekos-ceg-ellen-tiltakozas-pilisjaszfalu-lako-video-riport