Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Lefutott a tanévkezdés okozta roham az albérletpiacon, kicsit csökkentek az albérletárak.
Vége a július végén, augusztusban tapasztalt rohamos albérletár-növekedésnek az ingatlanpiacon – derül ki a Rentingo közleményéből. A nyári roham az egyetemistáknak volt köszönhető, azonban mára a kiadó lakások fővárosi piaca stabilizálódott, egyelőre a koronavírus negyedik hullámának felfutása sem bolygatta a kínálati árakat, sem pedig a keresletet.
Szeptemberben tapasztalható volt némi korrekció is az árakban.
A bérleti díjak csupán fél százalékkal emelkedtek, így most átlagosan 148 ezer forintba kerül havonta egy albérlet Budapesten. A mostani piacon a Rentingo szerint azok tudják a leggyorsabban kiadni a lakásaikat, akik reális árat kérnek érte. Többen ugyanis irreálisan sokat kérnek a lakásukért, a legmegbízhatóbb bérlő helyett a legtöbbet fizetőt keresik.
(Kiemelt képünk illusztráció)
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Már nagyban számol Magyar Péter és pénzügyminisztere, Kármán András, hogyan javíthatja a magyar költségvetés és gazdaság helyzetét az uniós kasszarobbantás.
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.