Az elmúlt napok zord időjárása kaotikus állapotokat hagyott maga után országszerte és a fővárosban is. Pénteken és szombaton özönvízszerű esőzés, viharok pusztítottak, amelyek Zuglót sem kímélték: a kerületben utakra, házakra, autókra, elektromos vezetékekre dőlt fák, leszakadt faágak, vízzel elárasztott helyiségek maradtak az ítéletidő után.
A kárelhárításon ugyan nagy erőkkel dolgozott a katasztrófavédelem, ám a Gyarmat utcai evangélikus kápolna előtt immár negyedik napja tátong egy lyuk, ami már-már turistalátványosságként funkcionál, ugyanis felkerült a Google térképére is A hírös zuglói Lyuk néven.