Újabb akciót indít a rendőrség a gyorshajtók kiszűrésére

Újabb akciót indít az úgynevezett Tispol Operational Group idei ellenőrzési terve alapján a rendőrség Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a razziára pénteken és szombaton számíthatnak az autósok - tájékoztatott a rendőrség csütörtökön.

  • MTI MTI
Újabb akciót indít a rendőrség a gyorshajtók kiszűrésére

A "European Operation Speed" közlekedésbiztonsági kampány európai szintű akcióját augusztus 22-én és 23-án tartják Borsodban, s ennek során elsősorban a gyorshajtókat próbálják kiszűrni - közölte Egyedné Novodonszki Éva a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője.

Az autósok a megyében főleg M3-as és M30-as autópályákon, az egy és két számjegyű főutakon és lakott területeken számíthatnak traffipaxokra.

A Tispol az európai uniós közlekedésrendészeti rendőri szervek együttműködésének szervezete, a csoportban az unió 25 tagállamának mintegy 200 rendőri testülete működik együtt.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.