Dávid Ibolya MDF-elnök szerdai közleménye szerint a Fidesz megfutamodott, és bebújt Gyurcsány Ferenc háta mögé, amikor nem támogatta az MDF konstruktív bizalmatlansági indítványát, és így hatalomba tartotta a miniszterelnököt és a kormányt.
A politikus emlékeztetett: Orbán Viktor kedden az Echo TV-nek adott interjújában kifejtette, hogy szerinte csak az egységes jobboldal tudja leváltani a mostani hatalmat, de bohócmutatványnak minősítette az MDF múlt heti konstruktív bizalmatlansági indítványát.
Dávid Ibolya közölte: az MDF - Orbán Viktor keddi kijelentésével szemben - éppen azt tartja bohóckodásnak, amit a Fidesz évek óta művel. Az éveken át hitegetett emberek most értetlenül állnak a furcsa helyzet előtt, hiszen éppen az állt a változás útjába, akinek - konkrét program híján - eddig a kormányváltás volt az egyetlen javaslata. Ezzel szemben az MDF-nek válságkezelő programja és változást hozó javaslata is van.
"Mi készen állunk egy reális válságkezelő programot és személyt a Fidesz javaslatára is megszavazni, de ehhez legalább olyan szintű program kell, mint a tudományos- és gazdasági élet jeles szereplői által megfogalmazott reformszövetségi javaslat" - írta.
"A Fidesszel ellentétben mi nem kívánunk minderre újabb másfél évet várni, nem kívánjuk végignézni, hogy Magyarország teljesen felőrlődik a tétlenkedésben. Gyurcsány Ferenc leváltására tett javaslatunkat ezért továbbra is fenntartjuk, és reméljük, hogy hamarosan Orbán Viktor is belátja, hogy a személyes hatalomvágy nem lehet fontosabb az ország megmentésénél" - fogalmazott Dávid Ibolya.
Az MDF megszavazná a Fidesz programját is, ha olyan
Az MDF kész egy reális válságkezelő programot és személyt a Fidesz javaslatára megszavazni, de ehhez legalább olyan szintű program kell, mint a reformszövetségi javaslat.
Világcsúcs lenne, ha a paksi atomerőműből fűtenék Budapestet
Magyar Péter: Vizsgálják a postások halálát, a debreceni polgármesternek le kellene mondania
Meghalt két postás munka közben
Magyar Péter: Vármegyék helyett megyék, főispánok helyett kormánymegbízottak
Kiderült, kik kapják meg a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást
Tarr Zoltán: A közmédiát nem a kormány, nem a minisztérium, hanem az ideiglenes csapat alakítja át
Megrendítő képek: nyaralók és katasztrófaturisták a térdig érő Velencei-tóban
552 millió eurót kap Magyarország energiaprojektekre az EU-tól
Sulyok Tamás lemondatásának ügyében tárgyalt a Velencei Bizottsággal
Korrupciós botrány: meghosszabbították Őrsi Gergely, Láng Zsolt és Molnár Zsolt letartóztatását
Vitézy Dávid felszólította Szentkirályi Alexandrát, hogy számoljon be az általa vezetett kekva pénzügyeiről
Lépett a Védvonal: felszólították az egyik hírportált, hogy távolítsák el a súlyos beteg Kovács Ákost gyalázó kommenteket
Korábbi RTL-es lesz Vitézy Dávid tárcájának sajtófőnöke
Úgy is aranybánya a foci-vb a magyar boltoknak, hogy nem tartunk hajnali háromkor közös meccsnézéseket
Videó: hosszasan szlalomozott a biztonsági őrök között a pályára rohanó szurkoló a Belgium–Szenegál-meccsen, kis növésű társát már az oldalvonalon leszerelték
Több mint egy hónap után, ünneplő szurkolók között találta meg eltűnt kutyáját egy mexikói nő
Nem igaz, hogy ezermilliárdból nem csináltunk semmit – interjú a NER sztrádakoncessziós cégének vezetőjével
Fontos új tényezőket azonosítottak a fiatalkori vastagbélrák kialakulása mögött
Egyre több fiatalt diagnosztizálnak vastagbélrákkal, a kutatók pedig most új nyomokra bukkantak.