Az akkori adószabályozás ugyanis ellentétes volt az uniós elvekkel, s ezt egy nemrég született európai bírósági ítélet is alátámasztja. A MÁV-nak október 20-ig vissza kellene igényelnie a 14,3 milliárd forintos áfát, annak 4,5 milliárdot kitevő kamataival együtt. A lap úgy tudja, ez nem lesz egyszerű. A MÁV felügyeletét ellátó Hónig Péter miniszter levélben kérte a vasúttársaság vezetését, hogy "tekintsen el" a visszaigényléstől, mert arra nincs fedezet, s a kormány amúgy is ereje felett, 191,5 milliárd forinttal támogatta idén a MÁV-ot.
A MÁV igazgatósága azonban mindenképpen elindítja a visszaigénylési procedúrát, hacsak nem kap ellentétes értelmű írásos utasítást az ügyben, s a minisztérium nem vonja magához a jogkörét, s ezzel együtt a felelősséget is. Úgy érvelnek, ha önként lemondanak a milliárdokról, akkor hűtlen kezelés miatt lehetne őket felelősségre vonni.
Újabb milliárdos bevételtől eshet el a MÁV
Nemcsak a 2010-es költségvetésének 40 milliárd forintos megkurtítása miatt aggódhat a MÁV, hanem amiatt is, hogy a kormány meg akarja fosztani attól a csaknem 19 milliárd forintnyi áfa-összegtől is, amelyet a társaság 2004-ben és 2005-ben fizetett be, ám utóbb kiderült, hogy fölöslegesen - számol be keddi számában a Népszabadság.
Több száz éves sérelmek, elnyomás és bestiális mészárlások emléke küldte fagypontra a lengyel–ukrán kapcsolatokat
Ügynökakták nyilvánossága: kockázatos lépésre szánta el magát a kormány
A külügy hazarendeli Csiszár Jenőt és Orbán Viktor unokatestvérét is
Magyar Péter huszonhét helyettes államtitkárt felmentett, ötvenhármat kinevezett
Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása
Hét megyébe új főispánt nevezett ki Magyar Péter
A Népszava tulajdonosi hálójában ott van a TV2 valódi tulajdonosát rejtő vagyonkezelő
Új befektető érkezéséről beszélt a főszerkesztő, miközben a lapot kiadó társaság mögötti tulajdonosi és szerződéses viszonyok alapján azt sem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, kik a végső gazdasági jogosultak.