Fel akarták gyújtani haragosaikat

Haragudtak szomszédjaikra, ezért fel akarták gyújtani lakásukat. A budapesti fiatalembereket a rendőrség őrizetbe vette.

  • hvg.hu hvg.hu
Fel akarták gyújtani haragosaikat

Több mint két héttel ezelőtt, november 10-én a hajnali órákban az angyalföldi Reitter Ferenc utca egyik házának padlásfeljáróját felgyújtották. A tűz átterjedt a tetőszerkezetre is, amelyben jelentős kár keletkezett, de a ben lakó családnak még időben sikerült az épületből kimenekülnie. Az ügyben nyomozó rendőrök előtt hamar világos lett, hogy kik gyanúsíthatók a gyújtogatással, a sértett ugyanis elmondta, hogy évek óta rossz viszonyban van a szomszédjaival, s ez a viszály az utóbbi időben még inkább elfajult.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) életvédelmi osztályának munkatársai ez alapján fogtak el és vettek őrizetbe november 25-én egy 33 éves és egy 20 éves férfit, akik a gyanújuk alapján az épületet azért gyújtották meg, hogy a család bent égjen. A nyomozó hatóság a gyanúsítottakkal szemben több emberen elkövetett emberölés bűntett kísérlete elkövetésének gyanúja miatt eljárást indított. A BRFK részéről azt közölték, hogy a két férfit még nem hallgatták ki, s így egyelőre nem tudni, mi volt a gyújtogatás közvetlen előzménye.

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Lassú víz partot mos – talán ez a mondás írja le a legpontosabban, mi történik, amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett. A botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de hiába: az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni. A HVG a közelmúlt botrányos ügyeiről kérdezte az illetékes szerveket.