A Pesti Központi Kerületi Bíróság 30 napra elrendelte B. G. előzetes letartóztatását", aki az egyik biztonsági őrt a karján, a másikat a hasán lőtte meg. A férfi társa, "D. N. 23 éves férfi szabadlábon védekezik". A rendőrség közleményében felidézte, hogy csütörtök este az egyik XIII. kerületi hipermarketben két tolvajt értek tetten az ott dolgozó biztonsági őrök. A férfiakat hátrakísérték az épület biztonsági irodájába, ahol egyikük elővette lőfegyverét, amelyből több lövést adott le az őrökre. A tragédia során az egyik biztonsági őrt a karján, míg társát a hasán érte lövés, mindkettőjüket kórházba szállították a mentők. A támadót végül a biztonsági őrök állampolgári segítséggel fékezték meg és fegyverezték le az áruház területén. A 24 éves B. G.-t őrizetbe vették, és vele szemben több emberen elkövetett emberölés kísérlete miatt indult eljárás. A rendőrök házkutatást tartottak a gyanúsítottak IV. kerületi, István utcai tartózkodási helyén, ahol különféle lőszereket, kézi gránátot és egyéb, közbiztonságra veszélyes eszközöket találtak.
Lövöldözés a Tescóban: előzetesbe került az áruházi lövöldöző
Előzetes letartóztatásba helyezte a Pesti Központi Kerületi Bíróság vasárnap azt a férfit, aki csütörtökön este rálőtt két biztonsági őrre a XIII. kerületben a Váci úti Tesco áruházban.
„Az idei Pride a gyógyulásról szólt”
Karácsony Gergely: Én akarok lenni az első, aki összeadja az első azonos nemű párt Budapesten, és nem akarok sokat várni
Három embert állítottak elő a rendőrök Budapest Pride-on
Az Európai Bizottság elnöke szerint egész Európa büszke a Budapest Pride-ra
Aleksandar Vucic szerb elnök bejelentette, hogy néhány héten belül lemond
Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is távozik az egyetemi kuratóriumokból
Orbán-órákig és potencianövelőkig vezetnek az adományokból épülő új jobboldali médiatér tulajdonosi szálai
Tarr Zoltán: A vezérigazgató-helyettesek irányítják a közmédiát, amíg az ideiglenes vezetőt ki nem nevezik
„A magyarság szeret bezárkózni, de engem nagyon érdekel, mi van a mi kis burkunkon kívül”
Oxfordból, Tajvanról, Kaliforniából is élőben nézték a BME különleges diplomavédését
Magyar Péter megmutatta, kik vesznek részt a háromnapos kihelyezett kormányülésen
Magyarország részese lett az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Vitézy Dávid: kezdeményeztük a Budapest-Belgrád vasútvonal titkosításának feloldását
Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál
173 új tisztet avattak fel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ünnepségén – képek
Klímapolitikai szakértőt nevezett ki helyettes-államtitkárnak Magyar Péter
A 27 nyelvvizsgáig eljutó Gaál Ottó: Ezer szóval, jól begyakorolt sémákkal le lehet nyűgözni a bizottságokat
A hőhullám ellen a leghatékonyabb védekezés, ha békén hagyjuk a városi fákat
A novella meghalt? Az első izlandi hóregényben Darvasi László megadja a választ
Itt vannak az ötöslottó nyerőszámai
Civilek vágták át a lakatot a Fertő tó elzárt partján
A hőség miatt csökkenti a vonatok sebességét a MÁV
Russellé a pole pozíció az Osztrák Nagydíjon
A Mercedes brit versenyzője rajtolhat vasárnap az élről.