A csütörtöki közlemény szerint a program sikeréhez feltétlenül szükséges, hogy a sertéstartók, az állattenyésztők, a szakmai szervezetek és az állategészségügyi hatóságok szorosan együttműködjenek. Első lépésben a sertésállományt mérik fel, majd a pontos adatok birtokában elkezdődik a fertőzés felszámolása.
Az előzetes becslések alapján a betegség a nagy létszámú állományok 10-12 százalékát érinti. A tárca arra törekszik, hogy a program minél hamarabb befejeződjön és a mentességet az Európai Unió is elfogadja. Ha a betegséget sikerül felszámolni, tenyésztésre csak hasonló, mentes státuszú ország állományából lehet majd élőállatokat, szaporító anyagokat beszállítani.
Magyarország deklarálni kívánja az EU-ban és a Nemzetközi Járványügyi Hivatalnál azt is, hogy mentes az Aujeszky-kórtól, egy másik gyakori sertésbetegségtől, ennek bejelentése az év első félévében várható. A minisztérium célja, hogy segítse a magyarországi sertéságazat versenyképességét, a hazai piacok megvédését.
Mentési programot indítottak a hazai sertések védelmében
Az országos főállatorvos elindította a PRRS- (légzőszervi és immunbetegség) mentesítési programot, hogy Magyarországon csak egészséges sertésállományokból származó állatokat lehessen tenyészteni, illetve hizlalni. A mentesítés megkezdéséhez Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter biztosította a forrást - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.
75 év alatt már „nem illene” meghalni bizonyos betegségekben – sokatmondó ábrákon a magyar egészségügy mélyrepülése
Magyar Péter: Tisztítsa meg a szervezetét a legfőbb ügyész a magyar Cosa Nostra tagjaitól vagy távozzon
Azonnali választ vár az ügyészségtől Magyar, hogy meghallgatták-e már gyanúsítottként Orbán Viktort
Reagált Magyar Péter szavaira, tíz perccel a határidő lejárta előtt közleményt adott ki a legfőbb ügyész az aranykonvoj ügyről
A közmédiát pár hónapig egy korlátozott jogkörű, ideiglenes vezető irányítja majd – de hogyan?
Hamarabb utolérheti a Tisztítótűz művelet a NER-t kiszolgáló Hernádi Zsoltot, mint sokan gondolnák
Meginoghat a Mol-vezér negyedszázados regnálása, miután az energetikai vállalaton túlterjeszkedve olyan projektekben is aktív szerepet játszott, amelyek az Orbán-kormány maffiaállamát szolgálták.