Sem a devizahiteleseknek, sem a kormánynak nem kéne aggódnia

Elemzői vélemény szerint borulna az idei költségvetés, ha nőne az államadósság, vagyis - lefordítva - nem kivitelezhető, hogy a devizahitelesek megsegítését a bankadóból fedezzék. De van egy kompromisszumos megoldás, amivel senki nem jár rosszul.

  • hvg.hu hvg.hu
Sem a devizahiteleseknek, sem a kormánynak nem kéne aggódnia

Nem jöhet szóba semmilyen intézkedés, ami az államadósság növelését eredményezi - nyilatkozta a Lánchíd Rádiónak Sarkadi Szabó Kornél pénzpiaci elemző, hozzátéve: ezzel nemcsak a forint gyengülne, de borulna az idei költségvetés is. Az elemző szerint a kormánynak kis mozgástere van a közbeavatkozásra, a Hír Tv-nek azt mondta, a bajba jutott adósok hitelét az állam nem vállalhatja át, mert az államadósság így is magas.

Az Adózónán elsőként közzétett javaslat - Ez lehet végleges megoldás a devizahiteleseknek című írás - értelmében nem a magánszemélyek törlesztőrészletét növelné 2015-től a bankok által 2014-ig a gyűjtőszámlán megtakarított 180 és 270 forintos frankár közti különbözet, hanem a gyűjtőszámlán lévő pénzt leírhatnák a bankadóból a pénzintézetek.

Ahhoz, hogy mindez ne érintse az idei költségvetést, csupán egyetlen teendő van. Olvassa el az Adózónán, és választ kaphat arra is, miből finanszirozható ez az intézkedés.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.