Egy poggyászhoz riasztották a rendőröket Ferihegyen

Egy elhagyott poggyász miatt riasztották a rendőrséget a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2B termináljának indulási oldalán - jelentette a hvg.hu helyszínen tartózkodó munkatársa, aki szerint a bombakereső kutyával kiérkező rendőrök lezárták a check-in pultok egy részét is.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy poggyászhoz riasztották a rendőröket Ferihegyen

A rendőröket egy őrizetlenül hagyott csomag miatt riasztották a reptéren szerda délelőtt - közölte a hvg.hu munkatársa. A rendőrök bombakereső kutyával érkeztek a helyszínre 10 óra körül, és lezárták a check-in pultok egy részét is, az utasokat pedig az épület másik részére terelték át.

A riadót azonban hamar lefújták, Hardy Mihály, a Budapest Airport szóvivője szerint előkerülhetett az elhagyott poggyász tulajdonosa. Szerinte egyébként hasonló riasztás aránylag gyakran előfordul a reptéren, sokszor hagyják őrizetlenül az utasok a csomagjaikat.

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.