Figyelmeztetést adtak ki a felhőszakadások miatt

Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) kedd reggel az ország középső, délnyugati és északkeleti részének több térségére, illetve Budapestre is a felhőszakadások és az eső miatt.

  • hvg.hu hvg.hu
Figyelmeztetést adtak ki a felhőszakadások miatt

Kedden elsősorban a Dunántúlon és a középső területeken több alkalommal fordulhatnak elő intenzív záporok vagy zivatar, amelyek hatására a 24 órás csapadékösszeg területi átlagban egyes megyékben meghaladhatja a 20 millimétert - közölte a figyelmeztető előrejelzésében az OMSZ.

Az előrejelzés szerint az intenzív záporok vagy zivatarok környezetében 30 milliméternél is több csapadékkal járó felhőszakadás is kialakulhat. Az északkeleti, keleti megyékben kis valószínűséggel egy-egy intenzív zivatar is előfordulhat 80-90 km per órás széllökésekkel, esetleg jégesővel.

Kedd reggel özönvízszerű esővel érte el egy zivatar Budapestet, a reggel 6 óra előtt kezdődött vihar, amerre járt, vízeséssé változtatta a lépcsőket, patakká az utakat.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?