Elkapták az Erzsébet körúti bolti késelőt és társait

Elfogta a rendőrség kedden azt a három debreceni férfit, akik hétfőn kiraboltak egy numizmatikai üzletet az Erzsébet körúton. A tulajdonost több késszúrással megsebesítették, őt a mentők életveszélyes állapotban szállították kórházba.

  • HavariaPress HavariaPress
Elkapták az Erzsébet körúti bolti késelőt és társait

Három férfi lépett be hétfőn délután az Erzsébet körúton lévő numizmatikai szaküzletbe, majd egyikük, egy 19 éves fiatalember, a tulajdonost többször nyakon és hasba szúrta, ezután felmarkoltak több régi papírpénzt, érmét és elmenekültek.

A mentőket a tulajdonos értesítette, akit életveszélyes állapotban szállítottak kórházba. A férfi a rendőröknek azt mondta, hogy egyik támadója korábban már vásárolt nála.

A rendőrség a férfi személyleírása alapján másnap Debrecenben elfogta a három a férfit, akik vélhetően egy másik éremgyűjtő megrendelésére hajtották végre a rablást. A 19, 35 és 50 éves férfiakat őrizetbe vették.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.