Tarlós Istvánnal ökörködnek Bukarestben

A Times New Roman szatirikus lap szerint most már igazán sértés Budapesten, ha összetévesztik a román fővárossal.

  • hvg.hu hvg.hu
Tarlós Istvánnal ökörködnek Bukarestben

Egy nappal az után, hogy a rendszerváltás óta először a balközép PSD (emlékeznek: a hatalmasat bukó Victor Ponta exkormányfő szocdem pártja) jelöltjét, Gabriela Fireát választották meg Bukarest főpolgármesterének, a Times New Roman román szatirikus lap egy képzelt Tarlós-nyilatkozattal vitte be az első ütést az új városvezetőnek, illetve a választóknak.

Tarlós egy "Hülyék, megszavaztátok Fireát" feliratot lobogtatva jelenik meg a TNR montázsán:

Times New Roman

Az írás szerint a szomszédos és baráti Magyarország fővárosának vezetőjét általában egyáltalán nem érdekli, mi történik Bukarestben, most azonban megdöbbent a választás eredményén. "Európai fővárosról álmodoztok, de csak a volt kommunisták pártjából jövő polgármestereket választottatok. Megvannak nekünk is a magunk hülyéi, sokan is vannak, de talán egyikőjük sem annyira ostoba, mint ti, bukarestiek. És nem is ennyire visszamaradottak" – adja Tarlós szájába a leginkább a Hírcsárdához hasonlítható TNR. A lap szerint Tarlós kijelentette: ezután beperel mindenkit, aki összetéveszti Budapestet és Bukarestet, mert aki ezt teszi, azt sugallja róla, hogy ő a PSD embere, ez pedig akkora sértés, amit már nem lehet lenyelni.

Gabriela Firea
AFP / Anadolu Agency / Andrei Pungovschi
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.