szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy jobbikos képviselő kérte erre a kormányt a Parlamentben, de Rétvári Bence válaszában erre nem volt hajlandó. Szerinte a Jobbik az új SZDSZ.

Állhat-e a CEU a törvények fölött, elhatárolódnak-e a fenyegetőző Bayer Zsolttól? kérdezte Szávay István Jobbik-képviselő a Parlamentben. Rétvári Bence Emmi-államtitkár válaszában előbb aggodalmának adott hangot, hogy a Jobbik alapszervezetei feloszlanak - a Jobbik pálfordulásait vette sorra. Majd a magyar civiltörvény enyheségét emelte ki, az amerikai FARA-törvényhez képest ez sokkal enyhébb, csak azt nem fejti ki, hogy az nem az NGO-kra, civilekre vonatkozik.

A Jobbik akkor vált unalmasabb párttá, amikor, úgy tűnik, a fiatalok körében nagyobb keletje lett a radikalizmusnak.

A Jobbik most úgy viselkedik, ahogy korábban az SZDSZ.

A törvények mindenkire vonatkoznak, megtévesztő beszédekkel senki sem operálhat, sem a CEU, sem más - ezek szerint Palkovics László Emmi-államtitkár sem, aki arról beszélt, a CEU úgy is folytathatja tevékenységét, ha nem tartja be a törvényt. Magyarországon senkitől nem kell félnie senkinek, de mindenkinek be kell tartania a törvényeket. Rétvári egy szót nem szólt Bayer Zsoltról és fenyegetőzéséről, a kormány nem határolódik el tőle.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!