Kásler béremelést jelentett be a pedagógusoknak

10 százalékos plusz érkezik júliustól. Az intézkedés közel 170 ezer embert érint.

  • hvg.hu hvg.hu
Kásler béremelést jelentett be a pedagógusoknak

Júliustól tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére – jelentette be az MTI szerint emberi erőforrások minisztere hétfőn Budapesten.

Kásler Miklós közölte: a béremelés technikailag ágazati szakmai pótlék bevezetésével valósul meg,

amelyre minden pedagógus munkakörben dolgozó jogosult.

Az intézkedés csaknem 170 ezer pedagógust érint.

Kásler azt is mondta, hogy "a kormány feladata, hogy biztosítsa a pedagógusok képzését és továbbképzését, javítva munkakörülményeiket, anyagi helyzetüket, elismerve tevékenységüket". Igaz, – a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaság-tudományi Intézete által jegyzett – a „közoktatás indikátorrendszere 2019-ből” valahogy nem ez tűnik ki:

a pedagógustársadalom aggasztóan öregedő, romlik a szakos ellátottság, miközben egyre több a sajátos nevelési igényű és pszichés zavarokkal küzdő diák.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.