Választás 2022
Működik-e a sokadik ellenzéki összefogás-recept? Meggyőző tud-e lenni Márki-Zay Péter? Vagy marad minden a régiben, és győz a Fidesz, legfeljebb kétharmada nem lesz? Vagy akár az is? Egyáltalán: le lehet győzni ma Magyarországon Orbán Viktort? Belelendült a választási kampány, mi pedig minden pillanatát követjük. Tartsanak velünk!
Történelmet írtak, hiszen senki másnak nem sikerült 90 nap alatt országos szervezetet építeni, szinte minden körzetben jelöltet és országos listát állítani országgyűlési választásokon – mondta csütörtök reggel az M1-en Szatmári Péter, a Megoldás Mozgalom programtanácsának elnöke, az április választáson induló pártoknak biztosított ötperces programismertetőben. A listaállításukkal kapcsolatban azért merültek fel kérdések, miután a budapesti 4-es választókerületben a helyi választási bizottság feljelentést tett olyan, a párt jelöltjei által leadott ajánlóivek miatt, amiken elhunyt emberek adatai és aláírásai szerepelnek, józsefvárosi jelöltjüket pedig első fokon el is tiltották az indulástól.
A választók egy százalékának támogatásával sem rendelkező párt sötét öltönyét szürke pöttyös sállal és fekete pöttyös díszzsebkendővel feldobó politikusa külön kiemelte, hogy két nő is van a lista első öt helyén, amivel azt üzenik, hogy nagyobb szerepet szánnak a nőknek. Listájuk ezen kívül is lefedi a magyar társadalmat, amin Szatmári szerint,
a fodrásztól a művészig, az egyetemi hallgatótól a jogászig, a tanártól az asztalosig mindenkit megtalálunk.
Pártjuk a megoldásokban gondolkodik, amiket a civil és a helyi közösségek segítenek szerinte. Szavaiból kiderült, hogy a párt szabadelvű, elutasítja a szélsőségeket, pont középen áll, és a magyarországi nagy megoldandó ügyekre lehetnek megoldás, bár konkrétumot nem sokat mondott:
- az egészségügy külön minisztériumot kapna,
- az oktatásra kell a lehető legnagyobb hangsúlyt fektetni.
Ehhez szerint nagy erő és bátorság kell, ami meg is van, mondta a programtanács elnöke, aki az egészet azzal egészítette ki: szeretnék elérni, hogy megbízhatóbbak legyenek a politikusok, és két ciklusnál többet senki ne tölthessen állami vezetői pozícióban.