Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
S. Tibor többször is megverte, illetve megerőszakolta 27 éves áldozatát.
Hónapokig fogvatartotta, megalázta, bántalmazta és megerőszakolta élettársát egy 36 éves monori férfi a police.hu közleménye szerint. A 27 éves nő augusztus 29-én fordult a rendőrséghez, mert már nem bírta elviselni párja kegyetlenkedését. A monori rendőrök elfogatóparancsot adtak ki S. Tibor ellen, két nappal később pedig – miután még mindig nem találták – hat címre indultak el egyszerre, hogy elfogják, de az akció nem járt sikerrel.
Zuglóból kaptak azonban nem várt segítséget: az ottani rendőrök szeptember hatodikán jelezétk, hogy egy hipermarketben kapták lopáson az égre-földre keresett S. Tibort. A férfit előállították, kihallgatták, őrizetbe vették, majd le is tartóztatták.
A nyomozás során kiderült, hogy a pár idén márciusban költözött össze Bakonyszentlászlón, majd a fővárosba, aztán egy németországi ismerősükhöz költöztek. A férfi szüleinek monorierdei házába csupán 2022 augusztusában tértek vissza. Együttlétük öt hónapja miatt S. Tibor állandó felügyelet alatt tartotta a nőt, sokszor bezárta, sehová nem engedte el, fenyegette, verte, ezzel pedig állandóan félelemben tartotta őt.
A nő egyszer próbálta őt elhagyni, a férfi ekkor – miután megverte – halálosan fenyegette meg, sőt, elvette iratait és telefonját is.
A 27 éves áldozatot fogvatartója meg is erőszakolta, hiába utasította el őt többször is. Négy nappal később, egy vita után S. Tibor a hajánál fogva ráncigálta ki az erdőbe a nőt, ahol letérdeltette, többször is fejbe rúgta, majd a földön fekvő áldozat mellkasára ülve combjaival összeszorította a fejét, miközben azt ismételgette, hogy megöli. Közben ököllel megütötte, leköpte, végül füvet és homokot tömött a szájába. A nő ezt követően fordult a rendőrséghez.
A zuglói lopáson rajtakapott S. Tibort folytatólagosan, aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértésével és szexuális erőszakkal gyanúsították meg. Kihallgatásakor tagadott, vallomást nem tett, kérdésekre nem volt hajlandó válaszolni.
Bűnlajstromát azonban a rendőrök kiegészítették: a férfi augusztus negyedikén betört egy monorierdei házba, ahol laptopokat, mobilokat, webkamerát, pénzt, valamint egy autót is ellopott. A zsákmányt eladta, az autót pedig felgyújtotta.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.