Áradt a felgyorsult Tisza és mindent letarolt
A magyarországi kihalt falvakról szóló sorozat egyik legkülönlegesebb túrája, amolyan Tüskevár-érzés volt, amikor Tiszahalász emlékei után kutattunk.
Pékó Gábort választották meg a település új polgármestereként.
A Somogy megyei Segesden vasárnap megtartott időközi választásra azért volt szükség, mert az előző független településvezető, Bencze Imre tavaly decemberben lemondott. A település 1856 választópolgárából 437-en éltek szavazati jogukkal. A négy független jelölt közül Pékó Gábor nyerte el a polgármesteri címet a szavazatok 53, 58 százalékával.
A Nemzeti Választási Iroda honlapja szerint a baranyai Tarróson az időközi választás a szükséges számú jelölt hiányában elmaradt.
A magyarországi kihalt falvakról szóló sorozat egyik legkülönlegesebb túrája, amolyan Tüskevár-érzés volt, amikor Tiszahalász emlékei után kutattunk.
Pannonhalmán mondta el augusztus 20-i ünnepi beszédét a Tisza Párt elnöke.
Kína és Oroszország is részt venne a kidolgozásban, dobta fel az orosz külügyminiszter.
A rendőrség ugyanakkor nem akarja elárulni, hogy milyen bűncselekmény gyanújával indítottak eljárást.