„Elment a nagy harcos!” – így búcsúzott Orbán Berlusconitól

A miniszterelnök egy közös képet osztott meg korábbi olasz kollégájáról.

  • hvg.hu hvg.hu
„Elment a nagy harcos!” – így búcsúzott Orbán Berlusconitól

Silvio Berlusconival közös fényképet osztott meg Orbán Viktor nem sokkal azután, hogy megjelent a korábbi olasz miniszterelnök halálhíre. Posztjában Orbán nagy harcosként hivatkozott Berlusconira, a képre pedig olaszul írta, hogy „Nyugodj békében, barátom!”.

Berlusconi áprilisban került kórházba, majd kiderült, hogy leukémiával diagnosztizálták, május közepén azonban hazaengedték. Június 12-én a milánói San Raffaele kórházban érte a halál.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.