Orbán Viktor máris gratulált Aleksandar Vucic szerb elnöknek

A miniszterelnök elsöprő győzelemről írt a közösségi oldalán.

  • hvg.hu hvg.hu
Orbán Viktor máris gratulált Aleksandar Vucic szerb elnöknek

„Szerbia nem áll meg! Gratulálok Aleksandar Vucic elnöknek és listája tagjainak elsöprő választási győzelmükhöz” – írta vasárnap éjjel Orbán Viktor az X-en.

 

A magyar miniszterelnök régi szövetségese által vezetett Szerb Haladó Párt (SNS) az eddigi adatok szerint nagy arányban vezet a szerbiai parlamenti választásokon. A szavazatok 72,6 százalékos feldolgozottsága szerint a voksok 47 százalékát fogja kapni, amivel a 250 parlamenti helyből 130 körülit szerezhet meg.

Koalíciós partnerük, a Szerb Szocialista Párt (SPS) 6.9 százalékra számíthat. A szintén a kormánypártokkal együttműködő magyar párt, a Vajdasági Magyarok Szövetsége 1,7 százalékot kaphat a számítások szerint, ami 5-6 mandátumot jelenthet.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.