Magyar Péter is leszavazott és tisztázta, hol tart nyilvános eredményvárót – képek

A Dunához megy a Tisza.

  • hvg.hu
Magyar Péter is leszavazott és tisztázta, hol tart nyilvános eredményvárót – képek

Önkormányzati választások

A főpolgármester-választás nem lefutott meccs még Vitézy Dávid és Karácsony Gergely között - utóbbi 324 vokssal nyert ugyan, de újraszámolás és fellebbezés miatt ez nem végleges. Győrben, ahol a Fidesz veszített, szintén újraszámolják a voksokat. A kormánypártok eggyel több megyei jogú várost irányíthatnak ugyan, mint eddig, de volt több olyan település is, amit évtizedek után veszítettek el.

Magyar Péter is leadta szavazatát a tizenkettedik kerületi Hegyvidéki Mesevár Óvodában reggel 9 óra után nem sokkal. Bár a Tisza Párt listavezetője már szombati nagygyűlésén (amelyről itt tudósítottunk) belengette, hogy urnazárás után várja szimpatizánsait egy nyilvános eredményváróra, kicsit zavarosan fogalmazott, hogy ez pontosan hol is lesz. Vasárnap azonban pártja közleményben tisztázta, hogy támogatóikat a

Petőfi híd budai hídfőjének felső rakpartjára, az A38 hajó közelébe várják, itt helyezik majd el a kivetítőket is.

De nem is húznánk tovább az időt mutatjuk a képeket, ahogy Magyar Péter politikusi minőségében először szavaz:

Ilyen volt a szavazás napi outfit
Veres Viktor
Beállt a sorba
Veres Viktor
vv. Magyar Péter szavaz
Veres Viktor
Célba vette az urnát
Veres Viktor
Bedobta a lapot
Veres Viktor
Majd tartott egy rövid sajtótájékoztatót is
Veres Viktor

A választás eseményeiről percről percre tudósítunk, cikkünket az alábbi linken találja. Ha azonban csak szavazó politikusokat nézegetne, akkor Szijjártó Pétert itt, Le Mariettát és Deutsch Tamást itt, Orbán Viktort pedig itt találja meg.

Megnyitottak a szavazókörök, de több mint ezren már leadhatták voksukat – a választás napja élőben a hvg.hu-n

Dupla választásra ébredt az ország vasárnap reggel: most dől el, kiket delegál Magyarország az Európai Parlamentbe a következő öt évre, az önkormányzati választáson pedig a polgármesterek személyéről döntünk, valamint arról, hogyan állnak össze a képviselőtestületek és megyei közgyűlések. A szavazókörökben reggel 6-tól az este 7-es urnazárásig lehet voksolni, mi pedig folyamatosan frissülő cikkünkben követjük az eseményeket percről percre.

Este fél héttől élő választási műsorral jelentkezünk, kövessen minket a YouTube-on vagy a Facebook-on. A részleteket ebben a cikkben szedtük össze:

Kövesse velünk a választási eredményeket a SzavazóFülkében – újra itt a HVG ÉLŐ műsora!

Egész estés élő adással készülünk az EP- és önkormányzati választásokra: vasárnap 18:30-tól mutatunk minden eredményt és adatot, ott leszünk a helyszíneken, követjük a beszédeket, és azonnal elemezzük a látottakat, hogy a sorsdöntő választások egyetlen pillanatáról se maradjon le! Csatlakozzon a HVG kollégáihoz és Ésik Sándorhoz a YouTube-on vagy a Facebookon!

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.