Geert Wilders pártja is csatlakozott Orbánék EP-frakciójához
A holland Szabadság Párt (PVV) a hatodik tagja a Patrióták Európáért európai parlamenti frakciójának.
hvg.hu
Geert Wilders pártja, a Szabadság Párt (PVV) is csatlakozik az Orbán Viktor-féle Patrióták Európáért EP-frakcióhoz – jelentette be Wilders X-oldalán. A PVV ezzel a hatodik párt a képviselőcsoportban.
“Mi, a PVV, patrióták vagyunk, szeretjük a nemzetünket. Erősnek és szuverénnek. Ellenállunk az illegális bevándorlásnak. Megvédjük a békét és a szabadságot. Támogatjuk Ukrajnát. Védjük a zsidó-keresztény örökségünket. És a családainkat” – írta bejegyzésében a szélsőjobboldali pártelnök.
Egyesíteni akarjuk az erőinket az Európai Parlamentben, és büszkén csatlakozunk a Patrióták Európáért frakcióhoz!”
– jelentette be a PVV csatlakozását Wilders. A párt 17 százalékkal második helyen végzett a holland EP-választáson, így 6 képviselőval csatlakozhatnak a Patrióták frakciójához. A PVV-nek az előző ciklusban nem volt EP-mandátuma.
We are PVV-patriots, we love our nation. Strong and sovereign. Resisting illegal immigration. We defend peace and freedom. And support 🇺🇦. We protect our Judeo-Christian heritage. And our families. We want to combine forces in the EP and will proudly join #PatriotsforEurope! 💪
Orbán Viktor múlt vasárnap jelentette be a Patrióták Európáért létrehozását Bécsben, rajta kívül az Andrej Babis volt cseh miniszterelnök vezette ANO és az Osztrák Szabadságágpárt (FPÖ) van az alapító tagok között. Nem sokkal később a portugál Chega is bejelentette csatlakozását, ezt követően pedig a spanyol VOX csatlakozott. A frakcióalapításhoz 23 képviselőre és 7 országra van szükség, előbbi már biztosan megvan, még egy országból kell szövetségest találniuk Orbánéknak.
Inkább vallják magukat németnacionalistának, mint osztráknak az FPÖ tagjai. Pártelnökük arról álmodik, hogy őszre ő lehet az első bécsi “népkancellár”. Most induló sorozatunkban bemutatjuk a Fidesz új szövetségének, a Patrióták pártcsaládjának tagjait. Elsőként az Osztrák Szabadságpártot, amely az ID frakcióját otthagyva állna össze Orbánékkal.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.