Hétfő reggel benyújtották, tízkor már tárgyalta is a parlamenti bizottság a Pride-ot betiltó törvényjavaslatot
Az igazságügyi bizottság tagjainak kevesebb mint egy órájuk volt, hogy átolvassák.
hvg.hu
Meglepőnek semmiképpen nem nevezhető, de minden jel arra utal, hogy rekordgyorsasággal akarja áttolni a Pride-ot betiltó törvényjavaslatot az Országgyűlésen a kormány. Mint megírtuk, ez a javaslat tartalmazza többek között, hogy a betiltott gyűléseken megjelentekre kiszabott pénzbírságot „a gyermekvédelem céljaira” kell költeni.
A javaslat tartalmazza többek között, hogy a betiltott gyűléseken megjelentekre kiszabott pénzbírságot „a gyermekvédelem céljaira” kell költeni.
A parlament honlapja szerint a törvényjavaslatot hétfő reggel 9 óra 58 perckor nyújtották be a Fidesz–KDNP képviselői. Az is szerepelt a dokumentumban, hogy kijelölték a dokumentumot tárgyaló parlamenti bizottságot (azaz az igazságügyit), amely honlapja szerint már ma délelőtt 10-kor meg is tárgyalta azt.
Vagyis a bizottság tagjainak lényegében kevesebb mint egy óra állt rendelkezésére, hogy átolvassák azt, és döntsenek, tárgysorozatba vegyék-e a javaslatot. Ez ahhoz képest sok idő, hogy a múltból több példa is volt arra, hogy egy törvényjavaslatot reggel nyújtott be a kormány, és 1-2 órával később már az illetékes bizottság elé került.
A most benyújtott törvényjavaslattal a kormány – ígéretéhez híven – a Pride-felvonulást akarja ellehetetleníteni. A javaslat indoklása szerint a módosításra azért van szükség, „mert így biztosítható, hogy Magyarország területén csak olyan gyűlés legyen megtartható, amely tekintettel van a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez való jogára. A javaslat ennek érdekében kiegészíti a gyülekezési jogról szóló törvényt azzal, hogy tilos az olyan gyűlés megtartása, amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sért.”
Amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett, a botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.