Kétpárti parlament jöhet, Fidesz-többséggel – számolta ki a Magyar Társadalomkutató

Magabiztos, 8 százalékos Fidesz–KDNP előnyt mért a Tisza Párttal szemben a biztos pártválasztók között a Magyar Társadalomkutató, amely rendre kormánypárti fölényt szokott mérni.

  • HVG HVG
Kétpárti parlament jöhet, Fidesz-többséggel – számolta ki a Magyar Társadalomkutató

A Fidesz tábora 2025 első júliusi hétvégéje előtt stabilnak mondható, nem látszik lényegi elmozdulás a 2024 végén mért eredményektől. A Pride-ot követő héten a Fideszre az aktív szavazó pártválasztók 49 százaléka szavazna, a Tiszára 41 százalékuk – írja most közzétett kutatásában a Magyar Társadalomkutató.

A felmérés szerint, ha most vasárnap tartanák a választásokat, csak ez a két párt érné el az 5 százalékos bejutási küszöböt. Emlékeztetnek, hogy a legutóbbi felmérésük óta a Tisza 7 százalékpontot erősödött a többi ellenzéki párt rovására. A felmérés adataiból látható, hogy a Mi Hazánk és a DK 3-3 százalékon áll.

Magyar Társadalomkutató pártpreferencia-mérése 2025 júliusából
Magyar Társadalomkutató

Ha pártpreferenciát nem is mért fél éve a Magyar Társadalomkutató, idén február elején azért közzétettek egy „várakozás-mérést”, eszerint akkor majdnem kétszer annyian számítottak a Fidesz–KDNP 2026-os országgyűlési választási győzelmére, mint a Tiszáéra. Erről itt írtunk.

Egészen mást mutat viszont a 21 Kutatóközpont friss mérése, amely szerint a Fidesz a legutóbbi parlamenti választás, 2022 óta elveszítette a szavazói egyharmadát, miközben a Tisza Párt támogatottsága a tavalyi európai parlamenti és választások óta a másfélszeresére nőtt. Erről itt írtunk részletesen:

Újabb kutatás: minden harmadik szavazója otthagyta a Fideszt, a 2022-ben távolmaradók negyede már Tisza-párti

A 21 Kutatóközpont mérése szerint a korábban fideszesek vagy bizonytalanok megnyerése mellett a Tisza Párt úgy is erősödött, hogy bekebelezte a Momentum táborát, és a 2022-es ellenzéki összefogás szavazóinak kétötödét is el tudta csábítani.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.