„Közszereplőket teljesen alaptalan és hamis vádakkal, ócska hazugságokkal és sötét sejtetésekkel besározni, az nem véleménynyilvánítás. Az inkább rágalmazás. Igazi komcsi tempó. Aki ilyet tesz, annak felelnie kell a mondataiért. Ott aztán majd kiderül, hova is vezetnek valóban a szálak” – posztolta Orbán Viktor csütörtökön reggel a Facebookra. A miniszterelnök most először kommentálta a közösségi médiában a parlament hétfői ülésnapján elhangzott, Semjén Zsoltot, illetve meg nem nevezett kormánytagokat ért pedofilvádakat.
A miniszterelnök-helyettes érintettségére a Szőlő utcai javítóintézetben történt prostitúcióra és emberkereskedelemre senki nem mutatott be bizonyítékokat, a sokat emlegetett „Zsolt bácsi” pedig nem is köthető a Szőlő utcához. Ennek ellenére több ellenzéki politikus is személyesen Semjént kérdezte fel az ügyben, aki azt állította, soha semmilyen bűnös viszonyhoz nem volt köze, majd közölte, ha van ember, aki esküdt ellensége a pedofíliának – amit ismét egybemosott a homoszexualitással –, az ő. Szerdára Tuzson Bence igazságügyi miniszter már ki is vizsgálta az ügyet, és megállapította, hogy kormánytag érintettsége nem merült fel, külföldi titkosszolgálati szál azonban annál inkább.
A történteket ebben a cikkünkben foglaltuk össze:
Orbán friss posztjában az ellenzékről azt írja, mélyre süllyedtek, erre példaként hozza Hadházy Ákos keddi tüntetését, ahol a Ferenciek terén található templom szerzetesével keveredtek szóváltásba a demonstrálók. Hadházy állítása szerint ugyanis Pál atya maga vallotta be a tüntetőknek, hogy azért kongatta legalább negyedórán át a harangot, hogy ők ne legyenek ott. A miniszterelnök úgy érezte, azonnal ki kell állnia az ügyben Pál atya mellett, mert bár „Magyarországon mindenki ott tüntet, ahol akar, össze lehet jönni, lehet tiltakozni”, de egy szerzetes szidalmazása nem nevezhető tüntetésnek, „az inkább szégyen”. „Aki ilyet tesz, aki másokat erre biztat, az pedig nem a falu bolondja, szimplán gonosz ember” – tette hozzá a miniszterelnök.