„Engedély nélkül tartott magánál egy lőfegyvernek minősülő légpuskát a Szőlő utcai ügy gyanúsítottja, aki korábban a javítóintézet igazgatója volt” – írja a Telex a Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatására hivatkozva.
A megalapozott gyanú szerint a Budapesti Javítóintézet korábbi igazgatójaként dolgozó férfi és párja több nagykorú fiatalt kényszerített prostitúcióra, valamint arra, hogy az ebből származó pénzt adják át nekik. A két gyanúsított letartóztatását meghosszabbították 2025. november 29-ig.
Már korábban is írtunk róla, hogy a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodától pénteken az ügyet átvette a Központi Nyomozó Főügyészség, ám korábban még nem voltak hajlandók elárulni, hogy az emberkereskedelmen és a kényszermunkán felül még mivel gyanúsítják Juhászékat.
Most kiderült, hogy a volt igazgatót az előbbieken túl még több rendbeli közfeladati helyzettel visszaélés és lőfegyverrel való visszaélés bűntettével is gyanúsítják.
A Szőlő utcai ügynek azóta politikai dimenziója is lett, mivel Juhászról a Válasz Online-nak adott interjújában a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatok volt igazgatója, Kuslits Gábor azt mondta, szakmai berkekben emlegetik, hogy a volt igazgatót két magas rangú politikus védte.
Többen mindenféle bizonyíték nélkül ebbe Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest is megpróbálták belekeverni. A Szőlő utcai botrányról a tudnivalókat az alábbi cikkünkben szedtük össze.