Orbán Viktortól kaptak levelet a gazdák az Ügyfélkapun keresztül – számolt be a Telex. A „Tájékoztató Gazdálkodóknak” címmel ellátott levelet hivatalosan a Magyar Államkincstár küldte ki a címzetteknek.
Orbán Viktor a levélben megköszöni a gazdák munkáját, amely szerinte nélkülözhetetlen a vidéki közösségek, falvak megmaradásában. Ezt követően a miniszterelnök arról ír, hogy Ukrajna brüsszeli támogatása és a gyorsított EU-csatlakozás felboríthatja a gazdáknak járó rendszert.
Orbán hangsúlyozza: a kormány „nemet mond arra, hogy a magyar gazdák pénzét Ukrajnába vigyék. Nemet mond arra is, hogy Ukrajna következő tíz évét a magyarokkal fizettessék meg.” A miniszterelnök arról is ír, hogy a területalapú támogatás nem ajándék, hanem nemzeti érdek, illetve hogy a magyar kormány mindig is kiáll a magyar föld, a magyar termelők és a vidéki családok mellett – „itthon és Brüsszelben egyaránt”.
A levelet azzal zárja, hogy a kormány „a háborús időkben is vállalja, hogy biztonságot nyújt a gazdák és a családok számára”, a magyar gazdaság által termelt forrásokat pedig a családokra fordítják, nem Ukrajna finanszírozására.
A lap emlékeztet rá, hogy tavaly decemberben Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára riogatott háborúval és adóemeléssel az Ügyfélkapun keresztül a nyugdíjasoknak küldött levelében, nem sokkal korábban pedig a Gondosórákhoz regisztrált e-mailcímekre is érkezett levél, szintén Fónagy Jánostól, később ugyanerre a címlástára érkezett Orbán Viktor karácsonyi üdvözlete is, utóbbit a Covid-oltásra regisztrálók is megkapták.
https://hvg.hu/itthon/20260108_orban-viktor-propagandakiadvany-nyugdijasok-gondosora
Nyitóképünk illusztráció, Orbán Viktor az EU vezetőinek informális találkozóján Belgiumban 2026. február 12-én. Fotó: AFP / Ludovic Marin