Mától minden hétköznap új, deklaráltan a nézők borzongatását célzó műsort sugároz az M1 – szúrta ki a 444.hu.
A háború borzalmai című műsor csütörtökön közzétett nyitó részében a műsorvezető, zöld háttér technikával szó szerint csatatérré változtatott stúdióból jelentkezett be, látszólag bokáig érő törmelékhalmok közül, miközben a háttérben egy tank és néhány lángcsóva is látszódott. Mint elmondta: az ukrajnai háború szörnyűségeiről szóló műsor részeit hétköznaponként reggel fél nyolctól és este háromnegyed kilenctől is sugározzák majd.
„Szétszakított családok, kényszersorozások, nyomor és rengeteg áldozat. Ez az orosz–ukrán háború valódi arca” – csigázta fel nézőik érdeklődését a műsor háziasszonya a leginkább számítógépes játékok csatatereit megidéző grafikai színvonalú díszletben állva.
https://www.youtube.com/watch?v=Lo-4_wfGMU0
Mint elmondta, a már csaknem négy éve tartó háború miatt nemcsak a fronton a katonáknak, hanem a civileknek is egyre nehezebbek a mindennapjaik. A műsorban pedig különböző „civil történeteket” fognak bemutatni „a frontról és a fronton túlról”.
Az ukrajnai háború borzalmainak bemutatását a konfliktus negyedik évében elkezdő műsorból nem maradhatott el a kormány fő üzenete sem: „a magyar kormány rendszeresen hangsúlyozza, hogy ki kell maradni a háborúból” – olvasható az epizód videójának pár mondatos leírásában is.
A húszperces első epizód fókuszában az ukrán sorozó hatóságok erőszakos fellépése állt. Számos fiatal elhurcolásáról vágtak be felkavaró felvételeket, de a civil lakosság általános szenvedésének érzékeltetéséről sem feledkeztek meg a nehéz körülményeket, illetve romokat mutató felvételek bejátszásával.
https://hvg.hu/itthon/20260206_kozmedia-valasztasi-iroda-megalakulas