Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Veszprém után Győrbe látogatott, ahol most már szinte megszokott módon ismét ellentüntetők is megjelentek hívei mellett. Tudósítóink szerint a Széchenyi tér közepén felállított színpadon este 6-kor kezdődtek a beszédek, Orbán előtt a térség fideszes képviselőjelöltje, Szeles Szabolcs beszélt.
Mindeközben a tér felé tartó Király utcában megjelent nagyjából harminc fekete ruhába öltözött férfi, akiknek nem titkolt célja az volt, hogy megfélemlítő jelenlétükkel elállják az utat az ellentüntetők elől. A Telex szerint kisebb lökdösődés is kialakult a két csoport között. Később azonban a néhány tucat ellentüntető eljutott a főtérre, aminek a színpadtól távol eső részén összetalálkoztak egy másik csapattal, akik vélhetően előre felkészülhettek az érkezésükre. Olyan táblákat tartottak ugyanis a magasba, amin a következő szövegek voltak: „Helyettük is szégyellem magam!”, „Ez nem Győr hangja!”, „Sípolj, ha Fidesz-kétharmadot akarsz!”.

Az ellentüntetők a győri onkörmányzat költségvetési botrányára utalva hangosan azt is kiabálták, hogy „Hol van a pénz?”. A tér hátsó felében, ahol az elégedetlenkedő „Mocskos Fidesz!”-t kiabálók és a rájuk küldött „Hajrá Fidesz!”-t kiabálóktól nem lehetett hallani Orbán beszédét. Később a miniszterelnök reagált is beszédében a tiltakozókra, üzent a „hátul álló tiszásoknak”.
A tiszásoknak köszönjük a zenei aláfestést
– mondta később.
A két csoport közül nem a Fidesz-szimpatizánsok voltak többen tudósítóink szerint, hanem a kormányt kritizálók, és sok volt körülöttük a valtonos biztonsági őr. Hamarosan helyszíni riporttal jelentkezünk az eseményről.
Egy ellentüntető belefújt egy sípba az Orbán-beszéd alatt a tömeg közepén. Tudósítóink arra lettek figyelmesek, hogy három valtonos odasietett, megragadta a tiltakozót, majd kiráncigálták a tömegből.
Ahogy kollégáink a kamerával odaértek, a biztonsági őrök hirtelen elengedték a férfit. Arra a kérdésre, hogy miért alkalmaztak fizikai erőszakot, azt válaszolták, hogy rendezőkként úgy gondolták, hogy a sípoló férfi veszélyezteti a rendet.
Később a férfi kollégáinknak elmondta: semmi olyat nem csinált, amivel bárkit bántott volna, csak kinyilvánította a véleményét azzal, hogy belefújt a sípba. Az esetet rögzítettük, holnap reggel láthatják az eseményről készült videót.
Magyar Péter este hétkor tartott fórumot Kazinczbarcikán, ahol reagált a győri eseményekre.„Száz verőembert vitt oda Győrbe a Fidesz, a rendőröket hiába hívják, nem mennek ki. Azt kérem, hogy inkább menjen el onnan mindenki, ne üljenek fel a provokációnak” – mondta a Tisza Párt elnöke. A rendőrség vezetőjét arra szólította fel, hogy intézkedjenek, távolítsák el onnan a verőembereket.
https://hvg.hu/itthon/20260324_gyor-pinter-bence-orban-szvr-kampanyfordito
Nyitókép: Serdült Viktória