Magyar Péter: Az USA is elengedte Orbán Viktor kezét

A Tisza-elnök azt írta: kormányra kerülve kiemelt partnerként tekintenek majd az Egyesült Államokra.

  • HVG

Közös budapesti sajtótájékoztatójukon J. D. Vance amerikai alelnök egyebek mellett arról beszélt: biztos abban, hogy Orbán Viktor nyeri a vasárnapi választást, de készek bárkivel együttműködni. Úgy fogalmazott: az „amerikai–magyar aranykorszak” folytatódna egy másik kormánnyal is. 

Erre a gondolatra reagált Magyar Péter a közösségi oldalán, s a kijelentést úgy értelmezte:

az USA is elengedte Orbán Viktor kezét.

 Azt írta, a Tisza-kormány kiemelt partnerként tekint majd az Amerikai Egyesült Államokra „mind NATO-szövetségesként, mind gazdasági partnerként. Szívesen látjuk elnök urat és alelnök urat is Budapesten az 1956-os forradalom 70. évfordulóján.”

J. D. Vance látogatásának eseményeiről, köztük az Orbánnak tartott sajtótájékoztatójukról itt olvashat többet:

https://hvg.hu/itthon/20260407_jd-vance-amerikai-alelnok-latogatas-budapest

Hozzászólások