Tiborcz István cégcsoportja is reagált a választási eredmény után

A BDPST Group azt közölte a HVG megkeresésére, hogy a cégcsoport „megalakulása óta üzleti és befektetési szempontok mentén működik, és hosszú távon elkötelezett a magyarországi jelenlét mellett”.

  • HVG

A Tisza Párt kétharmados választási győzelme után megkerestük Orbán Viktor miniszterelnök vejének cégcsoportját, a BDPST Groupot, hogy megtudjuk: hogyan érinti a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó vállalatokat a Fidesz veresége.

Egyebek mellett arra lettünk volna kíváncsiak, hogy várható-e valamilyen átszervezés a cégcsoportnál, valamint hogy Tiborcz Istvánnak mi a személyes véleménye a választási eredményről, várható-e esetleg a hazaköltözése.

https://hvg.hu/elet/20250829_tiborcz-istvan-orban-rahel-usa-magyar-peter-milano-repulo-iskolakezdes

A BDPST Group kérésének megfelelően a válaszukat teljes terjedelmében közöljük:

„A BDPST Group a megalakulása óta üzleti és befektetési szempontok mentén működik, és hosszú távon elkötelezett a magyarországi jelenlét mellett. A cégcsoport elsősorban a pénzügyi, logisztikai, ingatlanfejlesztési és turisztikai szektorokban van jelen, és olyan értékteremtő beruházásokra fókuszál, amelyek hozzájárulnak a gazdaság fejlődéséhez és munkahelyek létrehozásához. A BDPST Group működése továbbra is a kiszámítható, felelős vállalatirányítás és a fenntartható növekedés elvei mentén zajlik.”

A NER-közeli tőzsdei vállalatok – mint például a Mészáros Lőrinchez köthető Opus Global Nyrt. – jelentősen vesztettek értékükből az elmúlt napokban, és hétfőn is csökkenéssel kezdtek:

https://hvg.hu/gazdasag/20260413_zuhanorepules-bet-ner-4ig-opus-global#

Hozzászólások