Orbán Viktor Bécsben: Magyarországon ma a migránsok száma nulla, nulla, nulla

A volt miniszterelnök a migránsok ellen fogalmazott meg rövid üzenetet a város főterén.

  • HVG

„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig, és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Bécsben a Stephansplatzon.

A volt miniszterelnök hozzátette:

ha azt szeretnétek, meg tudjátok őket állítani. Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla.

Ez lehetséges, csak csináljátok. Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog.”

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Bécsben a Patrióták pártcsaláddal közösen ünnepelte az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóját. Az eseménynek a bécsi Hofburg adott otthont.

A migrációs paktumról egyébként igen sok a tévhit, a valóságot ebben a cikkünkben mutattuk be:

https://hvg.hu/360/20260609_migracio-bevandorlas-eu-ep2026

Fotó: Facebook / Orbán Viktor

Hozzászólások