Nyomtatott ingyenes hetilapként és online portálként is megszűnik a 2012-ben alapított, Soproni Téma nevű helyi kiadvány – írta meg szerdán a cyberpress.hu.
A nyomtatott verzióból eddig hétről hétre 27 170 példány készült, így a város és környéke csaknem minden postaládájába jutott egy a fideszes vezetésű önkormányzat üzeneteit közvetítő kiadványból.
A Soproni Téma már a hivatalos közösségi oldalán is megerősítette, hogy utolsó lapszámuk jelent meg. Azt írták:
tulajdonosi döntés született arról, hogy anyagi okok miatt átszervezik az önkormányzati médiát.
Horváth Ferenc főszerkesztő azt írta, a visszajelzések alapján bizonyítva látja, hogy a kiadvány „a soproni emberek legkedveltebb és legfontosabb olvasmánya” volt. „Ez még akkor is így volt, ha akadtak, akiknek nem tetszett a lapunk” – tette hozzá, később meg is köszönve kritikusaik észrevételeit.
https://www.facebook.com/sopronitemahivatalos/posts/pfbid0vBEE3tEG3c4s1FQd3S7kHtk9BLJN2KXFwi6fHChFzB67CrdqSwqq2NfjbZeX9uZSl
Szintén a kormányváltás után, május második felében szűnt meg Győr Fidesz-közeli médiakonglomerátuma, a Győr Plusz Média Zrt., amely hetilap és online portál mellett tévét és rádiót is magában foglalt. A fideszes többségű győri önkormányzati cég alá tartozó médiavállalatról Pintér Bence polgármester azt is állította, hogy nagyobb összeget költött fiktív munkavállalók fizetésére, mint valódi szerzőkéire.
https://hvg.hu/elet/20260501_gyor-polgarmester-pinter-bence-gyor-plusz-propagandalap-fiktiv-munkavallalok-fidesz-hutlen-kezeles-koltsegvetesi-csalas
Nyitókép: sopronitema.hu