Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A felek megállapodást kötöttek a horvát piac hosszú távú...
A felek megállapodást kötöttek a horvát piac hosszú távú gázellátásáról, valamint a szénhidrogén-termelés bányajáradékáról is.
A korábbi részvényesi megállapodás módosítására azért került sor, mert annak aláírása óta megváltoztak az INA tulajdonviszonyai. Tavaly októberben a Mol egy sikeres vételi ajánlat révén a horvát cég legnagyobb tulajdonosává vált, részesedése már meghaladja a 47 százalékot, miközben a horvát állam csak mintegy 44 százalékos tulajdonhányaddal rendelkezik. A részvényesi megállapodást ennek megfelelően úgy módosították, hogy az tükrözze az INA új tulajdonosi szerkezetét.
A megállapodás egyik legfontosabb része, hogy mivel a Mol lesz felelős a horvát cég működtetéséért, így a jövőben az INA teljesítménye a Mol csoport beszámolójában teljes körűen konszolidálásra kerül. A magyar társaság közleményéből kiderül: a Mol célja, hogy operatív irányítása alatt az INA hatékonysága, profitabilitása javuljon, és kiaknázhassák a két vállalat összehangolt működéséből szármató előnyöket.
A részvényesi megállapodás módosítása értelmében a Mol az INA irányító szerveibe a korábbinál több tagot delegálhat.
A megállapodás részleteiről szóló írásunk itt olvasható.
Jandó Zoltán
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.