A végtelen lehetőségek iparága
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Az idei 70 ezres csökkenés után jövőre 12 ezerrel nőhet a foglalkoztatottak száma, ami gyakorlatilag stagnálást jelent - hangzott el a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) közös tájékoztatóján.
Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat és az MKIK szeptember-októberben végzett közös konjunktúra felmérésében szereplő 7.151 gazdasági szervezet több mint kétharmada jövőre változatlan foglalkoztatotti létszámmal számol - mondta Székely Judit. Az SZMM szakállamtitkár megjegyezte azt is, hogy az üzleti szférában az idei 70 ezres létszámcsökkenés 100 ezerrel nagyobb lett volna az állami munkahelymegőrző programok nélkül.
A felmérésből kiderül, hogy a iparban, a kereskedelemben, a vendéglátásnál és a gazdasági szolgáltatásoknál már szerény létszámbővülést terveznek, míg az építőiparban és a szállításnál további létszámleépítés várható. Munkahelymegőrző programokra belső forrásból 2009-ben közel 20 milliárd forintot költött a kormányzat. Ehhez járul az Európai Unió 4+1-es munkahelymegőrző akciója, amelyhez 2009-2010-ben összesen 32,5 milliárd forintos forrást rendeltek hozzá - tette hozzá Simon Gábor. Ebből a 32,5 milliárdból 20 milliárddal részesedik a kkv szektor, 10 milliárddal a nagyvállalati szektor és 2,5 milliárd forinttal a mikrovállalatok - jelezte az SZMM államtitkára.
A konjunktúra felmérés szerint a kapacitások átlagos kihasználtsága nemzetgazdasági szintén az idén 76 százalék, egy év alatt 6,5 százalékponttal csökkent - rögzítette Parragh László, az MKIK elnöke. Parragh László elmondta: a magyar foglalkoztatottsági helyzetet az EU teljesítménye erősen befolyásolja, márpedig idén az eurózóna GDP-je négy százalékkal, ezen belül Németországé 4,7 százalékkal esik vissza, és jövőre sem várható egy százaléknál nagyobb növekedés, 2011-ben az ütem 1,5 százalékra változhat. Az EU öt országában - Magyarországon, Görögországban, Írországban, Spanyolországban, és a felvételre váró Izlandon - az OECD felmérése szerint ugyanakkor még jövőre sem lesz gazdasági növekedés, így jelentősen nem változik a foglalkoztatottság - figyelmeztetett az MKIK elnöke.
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Rövid távra is érdemes az időszakosan szabad forrásokat hozamot termelő formában tartani.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.
A Cargolux három Boeing 747-ese közvetlenül az iráni légtér előtt tűnt el a nyomkövető rendszerekből, és azóta sem tudni, hol vannak.