Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A Royal Dutch Shell olajipari óriás kiigazított nyeresége éves szinten 18 százalékkal nőtt a negyedik negyedévben, ám elmarad az elemzők által várttól.
A birt-holland társaság szerint újrabeszerzési árakkal számolt tiszta üzleti eredménye - az iparági szakemberek által figyelt mutató, ami kiszűri a készletváltozásból adódó, illetve más nem működési jellegű tételeket - az egy évvel korábbi 4,11 milliárd dollárról 4,85 milliárd dollárra nőtt a decemberrel végződő negyedévben. Elemzők mindazonáltal 5,16 milliárd dolláros ilyen profitot vártak.
A Shell árbevétele 105,53 milliárd dollárról 119,13 milliárd dollárra nőtt. A társaság nettó nyeresége az előző év hasonló időszaki 6,79 milliárd dollárról 4 százalékkal 6,50 milliárd dollárra csökkent.
A vállalatóriás - amely piaci érékét tekintve a legnagyobb európai cég - átlagosan napi 3,305 millió hordó olajegyenértéknyi nyersolajat és földgázt termelt ki a negyedévben, ami 5 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbi átlagnál. A csökkenés elsősorban az egyik kulcsfontosságú nigériai olajmező lezárása, illetve néhány másik mező értékesítése miatt következett be.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Humorbonbont reggelizett a Fidesz frakcióvezetője.