A szankciók ellenére is virágzik az iráni olajipar
2024-ben Irán olajtermelése 1978 óta nem látott magasságokba emelkedett, a Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.
2024-ben Irán olajtermelése 1978 óta nem látott magasságokba emelkedett, a Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.
A lengyel Orlen igazgatója is volt, majd államtitkári, kormánybiztosi, sőt környezetvédelmi miniszteri posztokon is megfordult a Morawiecki-kormányokban Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, aki most a Molnak ad tanácsot és lobbizik Brüsszelben.
Csigatempóra váltottak a tárgyalások a harmincmilliárd euró értékű, hatalmas vegyipari monstrumról, amelyet az osztrák többségű Borealis és az Abu-Dzabi-i Borouge egyesítésével terveznek. Közben az előbbi bevételei, jórészt a háború miatt, hatalmasat zuhantak, jelentősen rontva alkupozícióit.
Erre mondja egy szakértő, hogy olyan nyilatkozat, mintha egy drogbáró mindenki mást hibáztatna saját magán kívül a drogproblémák miatt.
A hitelminősítő szerint a cégcsoport növelte üzemanyagtöltő-állomásai nyereségességét is.
Meglehetősen jól alakult a Mol első három negyedéve üzleti szempontból a kormányzati elvonások ellenére. Az olajmulti egész évre vonatkozó adózás előtti eredményvárakozását 2,5 milliárd dollárról 2,8 milliárd dollárra emelte.
Az olajvállalat minden korábbinál jobb évet zárt 2022-ben.
Az értéktőzsde tette közzé az Alteo vezetőségének értékelését.
A brit olajipari cég csökkentett környezetvédelmi célkitűzésein.
Folytatódik a putyini orosz elitet sújtó család- illetve öngyilkossági hullám. Ezúttal a Vlagyimir Putyin orosz elnök mögött álló Egységes Oroszország egyik képviselője, a sokmilliárd rubeles vagyont összegyűjtött Pavel Antov lett öngyilkos Indiában. Ugyanabban a hotelben halt meg, ahol két nappal korábban egyik barátja, Vlagyimir Bugyenov is életét vesztette.
Horvátország meg akarta semmisíttetni a Mol–INA-ügyben hozott korábbi választott bírósági döntést, amely szerint nem történt korrupció az INA felvásárlásakor.
A világ leggazdagabb államainak pénzügyminiszterei pénteken tárgyalnának az ársapka kérdéséről, amivel egyfelől csapást kívánnának mérni az orosz olajbevételekre, másfelől ettől a lépéstől várnák a globális energiaárak csökkenését is.
A magas olajárak az egekbe emelték a British Petroleum második negyedéves profitját, amelyből az olajóriás csinos osztalékot fizet, és visszavásárolja részvényeinek egy részét. A brit polgárok, akik rekordrezsit fizetnek, helyeselnének egy kis extraprofit adót.
A finomító eredetileg tavasszal állt volna le, de akkor ez nem volt megoldható.
Az Eni olasz energetikai vállalat is részt vesz a világ legnagyobb, részben Katarhoz tartozó gázmezőjén kezdődő kitermelésben. Erről azt követően született megállapodás, hogy a Gazprom megkezdte az olaszországi gázszállítás fokozatos csökkentését.
A külföldi szakértelem elmaradása, valamint a vezetékek Ázsia felé való átirányításának roppant költségei hosszú távon hanyatlásba taszíthatják az iparágat.
A Rosznyeft, melynek fő részvényese az állam, rendkívüli mértékben profitál az energiaválságból, mely az ukrajnai háború előtt kezdődött, de azóta további jelentős áremelkedést produkált a világ olaj piacán.
Átbrandeli a Magyarországon és Szlovákiában megszerzett Lukoil-benzinkutakat a lengyel PKN Orlen. Összesen 185 kút kap új, lengyel nevet, közte 79 Lukoil.
BP és a Shell hosszú távra fektetett be az orosz olajiparba, ezért Putyin háborúja nagyon sokba került nekik. A héten teszik közzé üzleti eredményeiket, melyek az áremelkedés miatt azonban így is szépen alakulnak – írja a londoni Guardian.
Több mint 100 millió hordónyit adtak el külföldre.