Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közös munkacsoport létrehozásáról állapodott meg csütörtökön Münchenben Orbán Viktor miniszterelnök és a Siemens felsővezetése a magyar szakképzési rendszer további fejlesztése érdekében - közölte a magyar kormányfő szóvivője.
Szijjártó Péter az MTI-nek a találkozó helyszínén elmondta: a tárgyaláson elhangzott, hogy a Siemens már régóta jelen van Magyarországon, vezetői pedig dicsérték a magyar munkakultúrát és a munkaerő képzettségét.
Orbán Viktor arról tájékoztatta a vállalat felsővezetésének tagjait, hogy a magyar kabinet a gazdaság valós igényeinek megfelelően szervezte át a felsőoktatást, és komoly hangsúlyt fektet a szakképzésre is. A Siemens vezetői ezt üdvözölték, és a tárgyalófelek megállapodtak abban, hogy a szakképzésfejlesztés területén még szorosabbra fűzik az együttműködést.
Ennek érdekében állapodtak meg a közös munkacsoport létrehozásáról, amelyet magyar részről Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter vezet majd, és amelynek legfontosabb feladata, hogy a magyar szakképzési rendszert továbbfejlessze a munkaerőpiac igényeinek megfelelően.
Orbán Viktor egynapos látogatáson tartózkodik Münchenben, amelynek során találkozik majd mások mellett a bajor tartományi miniszterelnökkel is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.