Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Kedvezően alakul a nyári utasforgalom a Budapest Airportnál – áll a Népszabadság csütörtöki cikkében.
A korábbi, a Malév-csőd után módosított prognózisoknál kissé kedvezőbben alakul a nyári utasforgalom a Budapest Airportnál. Nem valósult meg a legrosszabb forgatókönyv: a reptérről nem vonultak ki a bérlők – ismerteti a csütörtöki Népszabadság. A napilap cikke szerint nem ment csődbe egyik üzlet sem a repülőtéren, sőt újak is nyílnak, a gondokból tehát az utasok – legalábbis ezen a téren – nem sokat éreznek majd.
Pozitív, hogy a diszkont cégek újabb és újabb járatokat indítanak: a Népszabadság értesülései szerint a Ryanair csütörtökön a németországi Hahn mellett bejelent egy Hollandiába induló járatot, meglévő célállomásain pedig sűríti a járatait, tovább folytatva a harcot a Wizz Air ellen.
A tavalyi, rekordutasszámú évhez képest, amikor 8,9 millió utas fordult meg a budapesti repülőtéren, mintegy 13 százalékkal kevesebbre számít idén a Budapesti Airport, de a lap információi szerint a júniusi visszaesés ennél némileg kedvezőbben alakulhat.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?